11 18

Hertz Polska w projekcie „Prezenty w Drodze”

NFM każdego dnia pragnie rozwijać swoją działalność i chętnie wspiera wszelkie przedsięwzięcia kształtujące społeczną odpowiedzialność biznesu. Regularnie bierzemy udział w projektach charytatywnych, akcjach propagujących postawy prospołeczne oraz umacniających etyczne działania w biznesie.

Kierując się społeczną odpowiedzialnością biznesu, we wrześniu 2018 nasza firma podjęła decyzję o ukierunkowaniu akcji świątecznej na długofalową pomoc dzieciom w potrzebie. Dzięki temu powstał projekt „Prezenty w Drodze”. Akcja polega na tym, że fundusze z tegorocznej akcje świątecznej zostają przeznaczone w całości na cele charytatywne. Dzięki temu akcja „Prezenty w Drodze” trwa cały rok, a nasi Partnerzy są jej częścią.

Pierwszym krokiem akcji „Prezenty w Drodze” był wybór placówki, którą wspieramy. Decyzja nie była łatwa, ponieważ miejsc, które potrzebują wsparcia jest bardzo dużo. To niezwykła historia domu szczególnie nas ujęła…. Dom Dziecka w Szymonowie, małej mazurskiej miejscowości, prowadzony jest od 1943 roku i obecnie sprawuje opiekę nad około 50 dzieci z całej Polski. Już po pierwszej naszej wizycie i rozmowie z Dyrekcją oraz podopiecznymi Placówki wiedzieliśmy, że musimy tam wrócić.

Kolejnym krokiem była organizacja rzeczy, które w tej chwili są najbardziej potrzebne mieszkańcom Domu Dziecka. Okazało się, że potrzeb jest naprawdę wiele. Z przeprowadzonej wśród naszych pracowników zbiorki oraz pieniędzy przekazanych przez firmę, zakupiliśmy wszystkie najważniejsze artykuły z listy…. łóżka, kołdry, poduszki, pralkę, piekarniki i wiele innych.

13 listopada z dużą radością reprezentacja firmy pojedzie do Domu Dziecka w Szymonowie, aby osobiście spotkać się i przekazać nasze prezenty.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies